"Укрлендфармінг" став найбільшим промисловим виробником насіння в Україні


Українські аграрії знижують залежність від імпортного насіннєвого матеріалу. Власний випуск насіння дозволяє зменшити логістичні витрати, не платити митний збір, скоротити витрати на доопрацювання насіння. Група компаній "Укрлендфармінг", найбільший агрохолдинг України за розмірами земельного банку, став найбільшим промисловим виробником насіння в Україні.

"Група компаній "Укрлендфармінг" постійно займається промисловим насінництвом основних зернових культур, кукурудзи на зерно та соняшнику. З цією метою в регіональних кластерах під насінництво виділені поля з хорошим бонітетом грунту. Як правило, на насіннєві ділянки зернові культури висівають з меншою нормою висіву від оптимальної, що дозволяє отримувати велике рівномірне і повноцінне насіння, - сказав в коментарі "ДС"  голова департаменту агровиробництва "Укрлендфармінг" Владислав Тютюнник. - Догляд за насіннєвими ділянками відбувається згідно з технологічними картами вирощування, узгодженим з оригінаторами насіння. Технологічно насіннєві ділянки прибирають швидко в оптимальні терміни при настанні повної стиглості з подальшим доопрацюванням насіння".

Для отримання власного висококласного насіння компанія придбала відповідне імпортне обладнання. Сучасний модернізований насіннєвий завод "Укрлендфармінг" в селі Зоря Рівненської області оснащений обладнанням німецької компанії "Петкус". Річна потужність заводу - 650 тис. посівних одиниць F1 в рік. Доопрацювання насіння кукурудзи та соняшнику йде там для забезпечення власних підрозділів холдингу; також завод надає послуги з доопрацювання стороннім компаніям.

Однак аграрний бізнес в Україні швидко зростає, так що сільгоспвиробникам доводиться закуповувати насіння як за кордоном, так і у вітчизняних постачальників. "Укрлендфармінг" закуповує насіння основних сільськогосподарських культур як від оригінаторів вирощеного матеріалу (прямі поставки), так і через дилерську мережу від таких основних світових лідерів насінництва, як: "Піонер", "Монсанто", "Сингента", "Євраліс", "Прогрейн" , "Лімагрейн", "Лембке" і ін., - розповів Владислав Тютюнник. - Поряд із зарубіжними виробниками насіння користуються попитом в нашій компанії культури, вирощені в Україні і допрацьовані в умовах провідних вітчизняних наукових установ: Інституту фізіології і генетики, Селекційно-генетичного інституту, Інституту рослинництва ім. Юр'єва, Інституту землеробства НААН України та інших".

У структурі "Укрлендфармінг" існує і повноцінно працює відділ насінництва, основне завдання якого - виробництво насіння, технологічний супровід вирощування насінницьких посівів, розподіл отриманої продукції, оновлення сортового і гібридного складу культур в розрізі регіональних управлінь з урахуванням кліматичних зон вирощування. Також в групі компаній розроблений довгостроковий план виробництва насіння кращих селекцій світового і вітчизняного насінництва для закриття потреби в посівному матеріалі основних с / г культур. Все це дозволило "Укрлендфармінг" стати найбільшим промисловим виробником насіння в Україні.

Група компаній «Укрлендфармінг» - один з найбільших агрохолдингів Європи. «Укрлендфармінг» управляє найбільшим в Україні банком родючих чорноземів загальною площею більш ніж в 500 тис. Га. Група компаній традиційно використовує прогресивні технології землеробства та власний насіннєвий матеріал, що дозволяє отримувати високу врожайність на землях усіх кластерів агрохолдингу.