Премія соняшникової олії може розтанути через очікування рекордних зборів

Великі врожаї з Аргентини та України, ймовірно, зітруть премію соняшникової олії до інших олій в якості глобального підйому виробництва до рекордного рівня наступного сезону, відповідно до заяв брокерської і консалтингової компанії Sunseedman.

Премія соняшникової олії до інших, зокрема соєвої, буде звужуватися, і навіть може зникнути в наступному сезоні, сказав Veysel Kaya, засновник Sunseedman в Едірне, Туреччина. Світове виробництво насіння соняшнику має зрости, принаймні на 2 млн. тонн в 2016-17 маркетинговому році, особливо в Росії та Україні, де фермери мають зібрати найбільш  зафіксований урожай.

Основною причиною рекордного світового виробництва насіння соняшнику є збільшення посівних площ, особливо в Україні та Росії, два гіганти з часткою понад 50 відсотків світового виробництва і торгівлі. У причорноморському регіоні, соняшник залишається найприбутковішою культурою.

Олія соняшникова в даний час має премію в розмірі близько 100 доларів за тонну до соєвої олії. Вона може зникнути, як це відбулося в сезоні 2013-14, коли великий урожай призвів до росту виробництва побічних продуктів (олії та шроту) на близько 1 млн. тонн.

Світовий обсяг виробництва соняшнику підніметься до рекордних 44-45 млн. тонн в 2016-17, в порівнянні з 42 млн. тонн роком раніше, сказав Кайя. Суха погода в регіоні Чорного моря, на частку якого припадає дві третини світового виробництва насіння соняшнику, зниження посівів озимих зернових, що залишило великі площі, які можуть бути засіяні ярими культурами, включаючи насіння соняшнику.

Українські фермери можуть зібрати цілих 13 мільйонів тонн, ріст на 14 відсотків. Виробники в Росії також мають зібрати рекордні 10 - 10,5 млн. тонн. Виробництво також буде рости в Європейському Союзі, Аргентині та Туреччині, але урожайність залежатиме від погодних умов протягом наступних двох місяців.

Збір насіння соняшнику в регіоні Чорного моря має розпочатися на початку серпня, раніше звичайних 15-20 чисел, так як посівна "практично закінчена. Розвиток пропозиції і попиту на сою, а також потенційна погодна картина та La Nina є основними факторами, які можуть вплинути на ринок.

La Nina поставила під загрозу урожай сої в США, йдеться в доповіді Danske Bank A/S минулого місяця, рекомендуючи клієнтам хеджувати синоптичні негаразди.