Ukrlandfarming продовжує посівну, незважаючи на складні погодні умови


Не дивлячись на несприятливі погодні умови в Україні, Ukrlandfarming успішно справляється з посівною. Всі виробничі кластери холдингу, що знаходяться в зонах Полісся, лісостепу і степу, продовжують посів озимих.

Посівна кампанія в цьому році ускладнилася, зокрема, в південних областях і в зоні лісостепу України.
Директор по агровиробництву «Укрлендфармінг» Віктор Спаський: «Проблемними питаннями сьогодні є складна обробка грунту під посів озимої пшениці через посушливі умови, що склалися, зокрема, в південних областях і в зоні лісостепу України. Прогнозуємо можливий посів на невеликих обсягах площ в допустимі строки, де за рахунок правильної технології отримаємо планову урожайність культури ».

В цьому році посівна кампанія змістилася на 5-7 днів з метою зробити посів в оптимальні терміни. При цьому в ході посіву основна увага приділяється наявності вологи в орному шарі ґрунту безпосередньо в зоні посівного ложе, де знаходяться насіння. «Підбираємо кращих попередників, які рано звільнилися після збору врожаю. У південних регіонах, де є значний дефіцит вологості, глибина закладення проводиться нами диференційно », - розповідає Спаський про специфіку посівної цього року. При цьому «Укрлендфармінг» вже засіяв озимими зерновими майже половину (41%) запланованих площ у всіх виробничих кластерах холдингу. Для збільшення ефективності посіву озимих, операції проводяться широкозахватними високопродуктивними комплексами і сівалками з одночасним внесенням мінеральних добрив в рядки.
«Техніка обладнана системою GPS-навігації та паралельного водіння. Для посіву озимої пшениці підібрані кращі сорти провідних вітчизняних і зарубіжних компаній », - підкреслив Спаський. Крім того, в цьому році «Укрлендфармінг» збільшив площу під озимим ріпаком і засіяв цією культурою понад 47 тис. га. Перевагами ріпаку є як його високомаржінальний і ранній збір з можливістю паралельної підготовки грунту під посів, так і те, що ріпак є одним з кращих попередників практично для всіх сільськогосподарських культур. Зараз посіви ріпаку знаходяться в доброму та задовільному стані. Вони продовжують оброблятися морфорегуляторами для кращої перезимівлі з максимальним накопиченням цукрів. При цьому найбільший масив ріпаку, більше 52%, розташований в південних кластерах, що охоплюють Херсонську, Миколаївську і Дніпропетровську області.