Червневий звіт USDA

Останній звіт USDA був позитивним для сої та кукурудзи і дещо негативним для пшениці.

Очікування по виробництву пшениці в США збільшили на 6% від травневих даних. Це досить суттєве підвищення зважаючи, що й попередні числа вказували на перевищення пропозиції над попитом. Ріст урожайності не покривають навіть невелике підвищення експорту та використання на відгодівлю тварин. Єдина проблема це рівень білку, який в багатьох місцях нижчий за 9.5%, а в деяких районах на 30 річному мінімумі.

USDA зменшила кінцеві запаси по кукурудзі та сої за рахунок росту експорту, який виявився кращим за попередні прогнози (минулого тижня експортні інспекції по кукурудзі склали 1,7 млн. тонн – найбільше значення за всю історію спостережень). Але все ж на кінець 2017 МР у США залишають залишки по кукурудзі вище 2 млрд. бушелів (50 млн. тонн), по сої очікують зниження запасів до 260 млн. бушелів (7 млн. тонн). Також було зменшено виробництво в Бразилії на 3,5 млн. тонн до 77,5 млн.

Наступним важливим звітом стануть дані по посівним площам від USDA 30 червня, де передбачають зміщення засіяних полів на користь сої за рахунок кукурудзи. Така ситуація можливо дещо послабить висхідний рух соєвого комплексу. Проте на даний час найбільш впливом чинником на ціни залишаються погодні умови, які складаються несприятливими для культур.