Бахматюк: за два роки в "Укрлендфармінг" ми збільшили зарплати вдвічі


За два останні роки в групі компаній "Укрлендфармінг" зарплати зросли на 90%
 
Про це в інтерв'ю Дмитру Гордону в програмі "Гордон" розповів власник "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк, передає "ДС".

Бізнесмен уточнив, що середня зарплата в його холдингу зросла до 11 тис. грн, а, наприклад, механізатор зараз отримує не менше 30 тис. грн. І це на тлі трудової міграції, з наслідками якої довелося зіткнутися і компаніям. Це один з головних викликів, що стоять перед "Укрлендфармінг", вважає його власник.

Однак вистояти і домогтися успіхів у підвищенні зарплат, за словами Бахматюка, вдалося, незважаючи на безпрецедентний тиск з боку Національного банку України (НБУ) і Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Так, Бахматюк розповів про ключову роль екс-глави НБУ Валерія Гонтаревої в так званому "банкопаді" 2014-2015 рр., коли "свідомо поклали" і його банки - "Ві Ей Бі" і "Фінансова ініціатива".

"У нас з нею особистісний конфлікт. Це правда. Вона зуміла мене посварити з усіма силовими структурами і тут, і за кордоном. Але я цього не боюся говорити. Мій банк "Фінансова ініціатива" поклали - це був чистий каприз Гонтаревої. І банк міг жити до сьогоднішнього дня", - зазначив бізнесмен.

А закриття банку "Ві Ей Бі", за словами Бахматюка, Гонтарева мотивувала тим, що інакше МВФ не дасть Україні кредит.

На думку власника "Укрлендфармінг", в результаті банкомату в Україні було "невиправдано знищено 40% ВВП", а сама Гонтарева виявилася "другою загрозою українській економіці після Російської Федерації".

Крім того, бізнесмен поскаржився на тиск з боку Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

"З НАБУ у нас стався конфлікт, який переріс в особистісний. Проти нас були порушені кримінальні справи за заявою людини - шантажистки, яка вимагала у нас гроші...  І протягом  3,5 років нас фактично тероризують. При цьому вони не тероризують чиновників НБУ. Спочатку ми були відкриті, давали документи, в тому числі постанови про закриття кримінальних справ, які були попередньо закриті СБУ і Нацполіціею", - зазначив Бахматюк.

Йдеться про розслідування епізоду з рефінансування банку "Ві Ей Бі" на 1,2 млрд грн - гроші, як стверджує бізнесмен, з банку не виходили. При цьому Бахматюк розкритикував дії НАБУ за кількома напрямками. Зокрема, на його думку, цей орган просто ухиляється від виконання закону.

"В останні роки у нас ставлення до НАБУ як ніби це такий богообраний орган, який не може помилятися, у якого є абсолютне право і який може не виконувати будь-які вказівки інших органів. [Детективи] НАБУ претендують на те, що інші повинні виконувати закон, а самі цього не роблять. І як же люди, які самі не виконують законних рішень, можуть самі вимагати цього від інших", - сказав бізнесмен.

Бахматюк також вказав на свідому дискредитацію неугодних підприємців з боку НАБУ.

"Ще один метод - публічна прочуханка. Є такий Центр протидії корупції, ще один орган, який активно співпрацює і просто бере за основу для будь-якого безапеляційного рішення  твердження детектива НАБУ і просто починає обливати брудом або перекручувати факти. І якщо ти олігарх (модне зараз слово) або людина, у якої є певні соціальні можливості, ти вже знаходишся в коконі ненависті".