Огляд ф'ючерсів на сільськогосподарську продукцію

Динаміка експортних продаж кукурудзи з США краща, ніж передбачалося раніше, а проблеми з якісним і кількісним врожаєм в Південній Америці також має сприяти нарощенню продаж з США, що знизить кінцеві запаси всередині країни за результатами МР.

Позитивна маржа виробників етанолу та біодизелю підтримує готівкові ціни на кукурудзу, сорго та соєву олію. Негативні відсоткові ставки і великі вливання коштів у світову економіку спричинили розширення кількості фондів, які інвестують у ризикові нетрадиційні активи, включаючи ринок кукурудзи та соєвий комплекс. Все це підтримує ціни від активного просідання, яке дуже ймовірне зважаючи на нині існуючий світовий баланс попиту і пропозиції. Не потрібно забувати про Китай, який хоче позбавитися надлишків продукції. Очікують, що на кінець 2015/16 МР кінцеві залишки зернових по світу складуть 495 млн. тонн (рекордний рівень), але все ж, як і писалося минулого разу, попит також має зростати і відношення залишків до використання не достатнє, щоб оновити багаторічні мінімуми. Так, залишаються ще питання стосовно погодних умов вже наступного МР і такі комфортні умови, які ми бачимо останні 3 роки, навряд чи зберігатимуться довго, але все ж ставити на погіршення погоди, як на основний підтримуючий фактор, досить не розумно, та й ефект Ель-Ніньйо іде на спад.

Липневий контракт на кукурудзу зміг зрости за підсумками тижня на 3.75 центів за бушель, проте ринок кукурудзи отримує різнорідні сигнали продовження тренду. З одного боку тижневі закриття підтримують у середньостроковій перспективі нині існуючий тренд, але нездатність пробитися крізь рівень супротиву 4.11 доларів за бушель вказує на слабкість висхідних тенденцій.

Липневий контракт на сою піднявся на 9.25 центів за бушель, залишивши середньостроковий тренд у висхідному русі. Кілька разів контракт не зумів пробитися крізь рівень 10.90 доларів за бушель на якому різко піднімалися розпродажі, а тижнева стохастика вище рівня 90% тільки підтримує дії трейдерів у фіксації прибутку.

Пшениця найслабший ринок серед зернових. Минулого тижня найближчі контракти зафіксували падіння 7 центів за бушель. Середньостроковий тренд тільки посилив низхідні тенденції, а найближчий рівень підтримки 449 центів за бушель. Гістограма MACD біля нульової позначки і її перехід до червоної зони тільки посилить тиск на ринок з боку спекулянтів.