"Укрлендфармінг" довів, що вирощування яловичини в Україні може бути вигідним


Україна нарощує експорт аграрної продукції, але тваринництво як і раніше вважається справою неприбутковою - поголів'я великої рогатої худоби скорочується в геометричній прогресії. Та в Україні є компанії, які продовжують займатися тваринництвом з перспективою завоювання світових ринків. Приклад в цьому показує найбільший в Україні агрохолдинг - "Укрлендфармінг"(Ukrlandfarming) Олега Бахматюка.
Як повідомляє УНІАН, поголів'я великої рогатої худоби на найбільшому в Житомирській області кластері групи компаній Укрлендфармінг "Полісся" становить 6 тис. голів. У планах - наростити його ще мінімум на півтори тисячі, завдяки чому цей тваринницький комплекс може стати найбільшим не тільки в області, а й в усьому Поліському регіоні.

Директор кластера Володимир Левковський розповів, що питання вигідності виробництва яловичини "Укрлендфармінг" вирішує шляхом впровадження інновацій в технологіях вирощування і поліпшення генетики худоби.

"Ми шукаємо різні шляхи, як здешевити вирощування одного кілограма м'яса. За останні роки, здається, знайшли золоту середину. І сьогодні у нас м'ясне поголів'я стало рентабельним. Так, ми працювали і над кількісним складом, і над генетикою, покращували кормову базу, навчали працівників нової технології відгодівлі. А це спеціальний раціон для тварин, який складається з зерна, силосу і білкових кормів. І в минулому році вдалося отримати позитивний результат", - зазначив Левківський.

За оцінкою Володимира Левковського, сьогодні рентабельність однієї ферми кластера становить 20% - це досить високий показник, якщо врахувати, що на деяких тваринницьких господарствах рентабельність 10% - вже успіх. М'ясні породи, які вирощує "Укрлендфармінг", є джерелом так званої "мармурової" яловичини, яка високо цінується у всьому світі. Головними ринками збуту цієї продукції, за словами директора по тваринництву Поліського кластера "Укрлендфармінг" Миколи Лучко, є країни Близького Сходу та Північної Африки.