Потенціал агроринку України - рости на 20% щорічно, - Олег Бахматюк


Україна сьогодні - світовий аутсайдер по врожайності і по прибутковості АПК з одного гектара оброблюваної землі, навіть з огляду на високу якість українських чорноземів. Як вважає CEO Групи компаній Ukrlandfarming Олег Бахматюк, потенціал ринку - рости на 20% щорічно, а для цього необхідно створити сприятливі умови.

В середньому по світу виручка з гектара становить близько $ 1600, тоді як в Україні показник прибутковості з гектара (з урахуванням необроблюваних земель) становить близько $ 200. Низька ефективність українського аграрного сектора - наслідок неготовність інвестувати в нові аграрні технології. Як вважає CEO Групи компаній Ukrlandfarming Олег Бахматюк, потенціал ринку - рости на 20% щорічно. Україна може експортувати значно більше агропродукції, ніж сьогодні, - а для цього необхідно створити сприятливі умови.

AgriTech, технологічні розробки, орієнтовані на використання в сільському господарстві - одна з найпривабливіших галузей для підприємців та інвесторів. За останні п'ять років інвестиції в AgriTech-стартапи по всьому світу зросли більш ніж в десять разів і зараз перевищують $ 5 млрд на рік. "Агротех в нашій країні розвивається досить швидко і бурхливо, і в тому напрямку, в якому його рухає Україну. Він показує хороші результати в плані контролю, але сильно відстає, на жаль, по точному землеробству, якщо порівнювати з іншими країнами, - сказав в коментарі "ДС" керівник департаменту впровадження інновацій Групи компаній Ukrlandfarming Володимир Бабій. - Інструменти точного землеробства ми купуємо в основному в США і інших країнах. є свої напрацювання, є стартапи в Україні, що працюють в цьому сегменті, але, на жаль, вони ще на ранніх стадіях. Ми відстаємо, бо не дуже багато інвестуємо в цю сферу ".

За словами експерта, якщо брати по Агротех в цілому, то Ukrlandfarming, звичайно, вкладає гроші в цей напрямок. "Ми створюємо спільно з BITREK рішення, які працюють на полях Ukrlandfarming і доступні на ринку України. Що стосується точного землеробства, то ми тут впроваджуємо швидше рішення наших закордонних партнерів, у яких беремо обладнання. Мова про обладнання, яке використовується в областях Precision Farming, Precision Planting (точне фермерство, точне землеробство), - пояснив Володимир Бабій. - Є ще деякі рішення, про які ми консультуємося спільно з нашими американськими колегами в MD. Думаю, в сегменті Агротех в Україні в найближчі роки будуть з'являтися нові стартапи, нові ідеї. І ці ідеї будуть переростати в нові великі компанії, які стануть впроваджувати свої розробки не тільки в Україні, але і в світі".

«Укрлендфармінг» - найбільший в Україні агрохолдинг бізнесмена Олег Бахматюка, керуючий банком родючого чорнозему загальною площею 570 тис. Га. Група представлена в 22 з 24 областей України та займається виробництвом зерна, м'яса, молока і яєць.