Заступник гендиректора «Укрлендфармінг» з питань агро ІТ-інновацій Володимир Бабій: Україна - передовик по впровадженню технологій контролю та обліку, але по точному землеробству, на жаль, відстає від сусідів-конкурентів


Заступник генерального директора з питань агро ІТ-інновацій одного з найбільших агрохолдингів Європи - групи компаній «Укрлендфармінг» - Володимир Бабій в інтерв'ю УНІАНу розповів про технології точного землеробства і про їх запровадження в українському агросекторі, а також про плани компанії на найближчу перспективу.

Сьогодні все частіше говорять про автоматизацію процесів в агросекторі і розвитку точного землеробства. Як ви оцінюєте впровадження цих технологій в українському АПК? 

Те, що ми відстаємо в точному землеробстві, це факт, у нас немає своїх технологій, ми використовуємо передові технології США та інших країн. Переймаємо те, що там протестовано і добре себе зарекомендувало. Україна ж продукує технології, які теж необхідні агробізнесу, це технології контролю та обліку товарно-матеріальних цінностей і процесів, що відбуваються на полі. Ось в цьому ми досягли успіху. Ми передовики, причому не тільки в Європі, але і в світі, враховуючи Латинську Америку і ті ж США, де зараз потроху приходить розуміння, що наші технології дуже потрібні агрохолдингам. А по точному землеробству ми, на жаль, більше переймаємо досвід сусідів-конкурентів.

А які технології контролю діють в «Укрлендфармінг» і які завдання з їх допомогою вдалося вирішити? 

Ми запустили систему контролю палива, систему обліку сільгосп робіт, а також систему контролю вивезення з поля врожаю на елеватор, при цьому остання система - унікальна. Дані розробки насамперед зводять до мінімуму крадіжку ресурсів, а також дають бізнесу правильну інформацію про те, що відбувається на полях. 

Для розробки і впровадження технологій контролю і точного землеробства потрібні великі інвестиції? 

Так, необхідні інвестиції: і людські, і часу, і грошей. А потім по накатаній - освоїв технології і користуєшся. Деякі елементи точного землеробства ми вже давно практикуємо. Наприклад, автопілот - системи паралельного водіння на тракторі, вкладення в які окупилися в перший же рік використання. Переобладнання сівалок для більш точного посіву окупається не те що за сезон, а за півсезону.

Але це ж далеко не весь комплекс технологій, який використовується в точному землеробстві ... 

Що таке точне землеробство? Точно посіяти, точно внести потрібні мінеральні добрива та засоби захисту рослин. Для цього використовується дуже багато технологій: дрони, супутникові системи для моніторингу стану посівів (NDVI), аналіз рельєфу, агрохімічні лабораторні дані та інше. І коли всі ці практики складаються воєдино, розумієш, як правильно проводити ті чи інші агротехнічні роботи. Все вірно реалізуєш - будеш з максимальним прибутком. 

«Укрлендфармінг» використовує ці технології? 

Ми активно використовуємо технологію автопілотів, NDVI, дронів, вдосконалили технології вирощування наших ключових культур. В цьому році закладаємо пілотні проекти по переобладнанню сівалок під точний посів Precision Planting; також запускаємо проект за диференційованим внесення мінеральних добрив і діфпосіву згідно рекомендацій, які будуть будуватися на підставі карт врожайності, агрохіманалізів грунту і багато інших. 

Єлизавета Доронцева для Unian.net