Коментар групи компаній «Укрлендфармінг» щодо заяв колишнього генерального прокурора Руслана Рябошапки

Колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка в інтерв’ю виданню «Бабель» заявив, що «генпрокурор блокує провадження щодо колишнього власника VAB банку Олега Бахматюка». Колишній чиновник заявляє, що його наступниця ніби не дає НАБУ довести справу до вироку. При цьому саме з благословення пана Рябошапки його заступник Віталій Касько з порушенням вимог КПК і процесуальних термінів підписав незаконну постанову і відновив давно розслідувану кількома правоохоронними органами і закриту рішеннями судів справу. Справу, яка не може бути доведена до обвинуваченого вироку саме за абсурдністю обвинувачень і явною замовністю.

Ця заява пана Рябошапки викликає здивування ще й тому, що ця справа була відкрита в першу чергу проти колишнього в.о. голови НБУ Олександра Писарука, але пан Рябошапка про це соромиться згадувати. Адже він напряму заявляє, що хоче повернутися в крісло генпрокурора і розраховує на підтримку Заходу. А обвинувачення проти Писарука, колишнього співробітника МВФ, банкіра з репутацією в західних ділових і урядових колах, обвинувачення, які НАБУ з подачі Рябошапки так і не спромоглося довести, є тим незручним моментом, який експрокурор усіляко намагається обійти у бажанні повернутися до раніше займаної посади.

Що ж, ми нагадаємо і самому пану Рябошапці, і тим міжнародним колам, на підтримку яких розраховує ексгенпрокурор: справа проти Олександра Писарука і нашого акціонера Олега Бахматюка була відкрита через обвинувачення у нібито нецільовому використанні коштів рефінансування, наданих НБУ VAB банку в період банківської кризи 2014 року. Але висновки офіційних експертиз, перевірок Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням – їх отримали вкладники банку. Ця справа розслідувалася усіма можливими правоохоронними органами і за рішеннями судів була закрита: підозри не підтвердились. Більш того, незаконно відновлена правою рукою Рябошапки паном Каськом справа, яку ні Рябошапка, ні сам Касько навіть не читали, також розвалюється: Олександра Писарука за 1,5 роки так званого «слідства» працівники НАБУ допитали аж один раз, і не отримавши жодних підтверджень підозрам у цій сфабрикованій справі, втратили будь-який інтерес до цього розслідування.

Саме тому пан Рябошапка і не згадує прізвище Писарука у цій справі. Натомість згадує прізвище Бахматюка, і ось чому: коли немає чим похвалитись по результатах своєї роботи на посаді генпрокурора, пан Рябошапка намагається прикрити подібними заявами власні процесуальні помилки.  Натомість Руслан Рябошапка на пару з директором НАБУ Артемом Ситником може похвалитись знищенням 13 000 робочих місць компанії «Укрлендфармінг», акціонером якої є Олег Бахматюк. Може похвалитись повністю зупиненим виробництвом на 37 підприємствах. Може похвалитись втратами для  бюджету, який тільки за минулий рік недоотримав 1,5 млрд грн податків. Може похвалитись закритими фермами, в тому числі - унікальними племінними виробництвами. Може похвалитись закритими птахофабриками. Може похвалитись падінням ВВП через скорочення виробництва. Може похвалитись стрімким зростанням цін на харчові продукти внаслідок своїх незаконних дій.

Сподіваємось в наступних інтерв’ю колишнього генерального прокурора окрім критики процесуальних дій своїх наступників у справі Писарука-Бахматюка почути і пояснення його власних дій, які були вчинені поза рамками правового поля, попри рішення судів усіх інстанцій, з порушенням підслідності і процесуальних термінів. Дій, які призвели до значних втрат для економіки країни, величезних втрат для бюджету, до втрат роботи тисячами людей. Врешті, і до репутаційних втрат України як правової держави в очах потенційних міжнародних інвесторів.