Завдяки діям Артема Ситника держава отримала тільки 234 млн від продажу активів ВіЕйБі банку замість 8 млрд грн, - заява Олега Бахматюка

Хочу привітати пана Ситника і всю його «гоп-компанію» з вчорашньою «величезною перемогою».  Вчора Фонд гарантування вкладів випустив пресреліз, в якому заявив, що вони продали всі активи VAB банку за 234 млн грн. Я як акціонер і два роки тому, і зовсім недавно звертався з офіційними листами, де пропонував розглянути можливість отримати 8 млрд грн. Натомість бюджет отримав лише 234 млн. 

Ситуація навколо компаній «Укрлендфармінг» і «Авангард» та мене як акціонера банку, який свідомо знаходиться на конструктивних позиціях і пропонує бюджету України значно більше, ніж від продажу за безцінь активів, склалася не в інтересах держави. Я закликав і закликаю: збережіть компанію, яка здатна генерувати мільярди податків до державного бюджету, в якій працює 27 000 українців і яка виплачує мільярди зарплат. І держава отримала б в 40 разів більше, ніж отримала при продажу активів на аукціоні. Але директор НАБУ Артем Ситник і ті особи, які допомагають йому в знищенні компанії, не зацікавлені в поверненні державі коштів. Вони зацікавлені лише у власному піарі, задоволенні власних амбіцій. І я впевнений, що рано чи пізно вони понесуть за це відповідальність, коли буде чітко пораховано, що могла б отримати держава і що в результаті їх дій отримала. 

Досвід США та європейських країн доводить, що в подібних критичних ситуаціях мирне врегулювання в результаті досягнутих домовленостей між державою і бізнесом забезпечує суттєво більші надходження до бюджету  і можливість бізнесу працювати. Тим більше, якщо сторона бізнесу є важливим учасником економічних процесів в Україні. Та люди, які намагаються зруйнувати компанію, не зацікавлені в тому, щоб щось створювати. Ці особи споживають величезні бюджетні кошти і знищують тих, хто ці кошти продукує. Їх нічого не цікавить, окрім власного піару і задоволення власних амбіцій. Я вважаю, що це має отримати справедливу оцінку, хай навіть не сьогодні – адже ці особи не займатимуть вічно свої посади. 

Логіка, якої завжди дотримувались і я як акціонер, і компанія – конструктивна розмова за столом переговорів і мирне врегулювання таких питань є важливими в першу чергу для дотримання інтересів держави. Бюджет потрібно наповнювати, а не нищити економіку. Чи ріжуть курку, яка несе золоті яйця? Чи знищують компанію, яка є бюджетоутворюючою, яка гідно представляє Україну на міжнародних ринках і забезпечує експортний потенціал країни? Ось питання, на які має дати відповідь українська влада, яка декларує напрямок на економічний розвиток України, та яка стає заручником амбіцій купки осіб з деструктивними намірами і діями.