«Укрлендфармінг» популяризує аграрні професії серед дітей на селі


600 дітей з 8 областей України відвідали «День маленького фермера», який третій рік поспіль влітку проводить група компаній «Укрлендфармінг», один з найбільших європейських агрохолдингів. Так один з лідерів галузі допомагає з профорієнтацією і популяризує аграрні професії серед дітей і молоді.
 
«День маленького фермера» - це один із серії заходів для дітей в агрохолдингу «Укрлендфармінг», власником якого є бізнесмен Олег Бахматюк. Ці заходи - частина системної профорієнтаційної роботи з дітьми і підлітками на підприємствах, які розташовані в 22 областях України. За три роки існування проекту 600 школярів молодших класів з Полтавської, Сумської, Миколаївської, Херсонської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Вінницької областей знайомилися на підприємствах холдингу з особливостями роботи агронома, тваринника й механізатора. 

Майже чотири роки тому «Укрлендфармінг» започаткував серію програм «Світ аграрних професій», в межах якої проводить «День маленького фермера». Випускає дитячі розмальовки, шкільні щоденники з інформацією про аграрні професії, з переліком освітніх установ, де можна отримати дані професії тощо. Зокрема, під час «Дня маленького фермера» діти в ігровій формі відкривають для себе специфіку професій, їх запрошують на підприємство, знайомлять з працівниками, показують ферми, безпілотну високотехнологічну техніку. Все це супроводжується грою з аніматорами, розвагами та квестами. 


«Перед кожною дитиною рано чи пізно постає питання вибору майбутньої професії: яку саме спеціальність обрати після закінчення школи? Особливо цим переймається сільська молодь, адже вона не бачить для себе привабливої перспективи залишитись працювати в селі, - розповіла керівник департаменту з управління персоналом «Укрлендфармінгу» Наталія Романенко. - За даними статистики 2018-19 рр. у порівнянні з 2017-18 рр., кількість прийнятих на початковий цикл навчання студентів за напрямом «Аграрні науки та продовольство» зменшилась на 9% - в університети, академії, інститути, на 7% - в коледжі, технікуми, училища. А це значить, що агробізнес через 3-5 років також недоотримає молодих спеціалістів. Та й дорослому населенню сільської місцевості доводиться в силу певних обставин думати про перепрофілювання».

«Укрлендфармінг» допомагає обрати професію не тільки дітям, але і дорослим, підтримує державну систему освіти, залучає до співпраці ключові аграрні вузи й коледжі країни, надає можливість вивчати новітні технології, найсучаснішу техніку. Як соціально відповідальна компанія, «Укрлендфармінг»  всебічно заохочує мешканців сіл залишатися працювати в селах, а не шукати роботу в містах чи в інших країнах. 

Група компаній «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка є одним з лідерів аграрного виробництва в країні та одним з кращих роботодавців України, яка забезпечує робочими місцями тисячі жителів в 22 областях України. Підприємства групи компаній є одними з найбільших українських платників податків.