Огляд квітневого звіту USDA

Вчора вийшов останній звіт USDA, який не вніс істотних змін у світовий баланс попиту і пропозиції, але все ж кожного разу ринок реагує підвищенням волатильності.

Залишки по кукурудзі були збільшені, як в США, так і в цілому по світу. Зокрема запаси в США на кінець 2015/16 МР мають скласти 1,862 млрд. бушелів, що на 50% більше ніж 2 роки тому; запаси по світу мають скласти 208,9 млн. тонн, +1,5 млн. у порівнянні з березневим звітом USDA та +34 млн. за 2 роки. На ринку пшениці аналогічна ситуація до ринку кукурудзи, загальні світові залишки збільшили на 800 000 тонн, в основному за рахунок ЄС, до 733,1 млн. тонн. В США кінцеві запаси мають скласти 976 млн. бушелів, найбільше значення з 1987 року, основний ріст спричинений дуже слабким експортом, який найгірший з 40-х років минулого століття. Соєвий комплекс єдиний з агрокультур, по якому прогнозується ріст обороту світової торгівлі і, за рахунок активного експорту з США, очікують зниження кінцевих запасів всередині країни до 445 млн. бушелів, а от по світу передбачають невеликий ріст, в основному за рахунок країн Південної Америки, до 79 млн. тонн. Отже, можна підсумувати, що вчорашні дані продовжили тенденцію зміщення співвідношення балансу на користь пропозиції, а тому падіння цін має продовжитися. У травні будуть вперше опубліковані прогнози на 2016/17 МР, які скоріш за все підтвердять нинішню ситуацію.

Травневий контракт на кукурудзу завершив минулий тиждень з ростом 8,25 центів за бушель, але все ж середньостроковий тренд залишився низхідним, знаходячись між рівнем підтримки 3,47 доларів за бушель (нинішній мінімум найближчого контракту) та рівнем опору 3,74 долари за бушель (4-х тижневий максимум). Тижнева стохастика дещо підтримує висхідні тенденції перебуваючи на рівнем перепроданості 20%.

Травневий контракт на сою завершив минулий тиждень з падінням на 1.5 центи, але середньостроковий тренд залишився впевнено висхідним, що і підтвердив ріст на початку цього тижня до нових локальних максимумів. Але велика активність покупців призвела до підняття ф’ючерсів у зону перекупленості і найближчим часом можлива корекція від рівня опору – 939 центів за бушель. Також тиск може надійти від хеджерів, які використають даний рівень для фіксації ціни.

Липневий контракт на пшеницю був лідером падіння минулого тижня, втрати становили – 16,25 центів на бушелі. Контракти старого та нового врожаю встановили сильний ведмежий тренд і найближчий рівень підтримки – 4,41 доларів за бушель. Рівень опору аж біля ціни 4.80 доларів за бушель, гістограма MACD нижче нульової позначки підтримує падіння цін.