«Найгарячіший» товар цього року

Цього року найбільший приріст в ціні показав товар, про який не так часто згадують в аналітичних ресурсах. Ціна соєвого шроту, який виготовляється з подрібнених соєвих бобів і використовується для корму худоби і птиці, підскочила на 54 відсотки в 2016 році, найбільший приріст серед 22 компонентів товарного індексу Bloomberg. Ціни ростуть після повені, яка зменшила врожай і обмежила поставки з Аргентини, найбільшого в світі експортера шроту. У той же час світове виробництво м'яса має зрости до рекордного рівня, розпалюючи попит.

«Ралі» цін шроту збільшує маржу переробників сої, включаючи Archer-Daniels-Midland. Це також стимулює деяких власників худоби шукати більш дешеві альтернативи соєвому шроту, такі як кукурудза. Sanderson Farms, четвертий за величиною в США виробник курятини, повідомив в четвер, що вони утримуються від покупок, як соєвого шроту так і кукурудзи, через те, що «ралі» спекулятивне, тимчасове і завершиться в червні.

Навіть у міру зростання попиту на кукурудзу, зерно як і раніше дешевше в порівнянні з соєвим шротом. Різниця цін на вищезгадані товари найбільша з листопада 2014 року. "Виробники продукції тваринництва будуть використовувати стільки кукурудзи, наскільки це можливо через його дисконт до шроту," сказав Марк Шульц, головний аналітик Northstar Commodity Investment в Міннеаполісі.

Ф'ючерси на соєвий шрот з поставкою в липні останньої сесії виросли на 0,6 відсотка, щоб закріпитися близько ціни 409.60 доларів за 2000 фунтів на Чиказькій товарній біржі. Ціни раніше досягли відмітки 419.80 доларів, найвищий показник з червня 2014 року.

Ріст цін шроту означає, що виробники етанолу США також отримають більш високий прибуток. Сушені зерна з розчинними речовинами, або барди (DDGS), є побічним продуктом при виробництві біопалива і може бути використаний для відгодівлі худоби і птиці. Ціна білка, що становить близько чверті прибутку виробників етанолу, знаходиться на найвищому рівні із серпня. Як і кукурудза, барди все ще дешеві в порівнянні з шротом і є привабливою альтернативою.

"Це глазур на торті" для виробників етанолу, які також бачать поліпшення попиту на етанол через цінове «ралі» і в нафті, говорить Кріс Вілсон, аналітик Atten управління ризиками Babler в Галені, штат Іллінойс.