Дефіцит кукурудзи в Бразилії провокує зростання світових цін

У поточному році експорт кукурудзи з Бразилії значно знизиться через  посилення дефіциту на внутрішньому ринку. У травні країна експортує історично мінімальний обсяг - всього 2 тис. тонн кукурудзи, що дозволить іншим експортерам наростити свої відвантаження.

Більш того, імпорт кукурудзи з сусідніх країн - Аргентини і Парагваю - буде найвищим за останні 15 років. Скорочення бразильської пропозиції надає підтримку кукурудзяним ф'ючерсам на Чиказькій біржі. За місяць липневий ф'ючерс зміцнився на + 5,25%.

Згідно з опитуваннями Reuters, в поточному маркетинговому році, який стартував в Бразилії в лютому, країна експортує 26,1 млн. тонн кукурудзи (28,9 млн. тонн – прогноз у листопаді) в порівнянні з торішнім обсягом - 30,4 млн. тонн.

В очікуванні рекордного другого врожаю кукурудзи, який становить 2/3 валового збору кукурудзи в країні, за початковими прогнозами Conab - 58 млн. тонн, Бразилія активно експортувала запаси врожаю 2014/15 сезону. Однак посушливі погодні умови в квітні і на початку травня завдали шкоди посівам кукурудзи, і середні очікування валового збору в даний час складають не більше 52 млн. тонн. Збиральні роботи стартували на два тижні раніше, ніж у минулому році, і на даний момент в Бразилії обмолочено 0,4% врожаю 2015/16 сезону.