Світовий Банк: світові ціни на продовольство знизилися, однак на ринку зерна зберігається напруженість

Згідно з останньою доповіддю Всесвітнього банку (ВБ), світові ціни на продовольство протягом третього кварталу знизилися на 6%, повідомили в Центрі новин ООН.

Згідно з останньою доповіддю Всесвітнього банку (ВБ), світові ціни на продовольство протягом третього кварталу знизилися на 6%, повідомили в Центрі новин ООН.
Однак на світовому ринку зерна зберігається напруженість.
Експерти побоюються, що пов'язані з погодою проблеми в Бразилії, Парагваї, Аргентині, Україні та Російській Федерації можуть призвести до подальшого зростання цін на пшеницю в найближчі кілька місяців. Світовий банк відзначає, що внутрішні ціни на продовольство значно коливаються від країни до країни, що пояснюється, в основному, сезонними трендами, а також поєднанням таких факторів, як несприятливі погодні умови, політика державних закупівель, місцевий дефіцит пропозиції і девальвація валют."Стійке зниження цін можна тільки вітати - нам є чому радіти", - сказала директор сектора Світового банку Ана Ревенга.
"Однак ці досягнення нестійкі. Постійні побоювання з приводу коливань погодних умов або валютних курсів не дозволяють нам оголосити перемогу над цінами на продовольство. Ми повинні і надалі приділяти цьому питанню пильну увагу, так як, якщо ці побоювання матеріалізуються, то нинішній прогрес може швидко зійти нанівець", - сказала Ана Ревенга.
Згідно з останньою доповіддю Світового банку, в жовтні 2013 індекс цін на продовольство було на 12 % нижче, ніж рік тому, і на 16% нижче пікового рівня, досягнутого в серпні 2012 року. У 2013 році обсяг нових кредитних ресурсів, зарезервованих групою організацій Світового банку на проекти в галузі сільського господарства і в суміжних галузях, склав $ 8 млрд. Обсяги допомоги сільському господарству і суміжним галузям зросли в середньому з 9% від загального обсягу кредитування в 2010-2012 фінансових роках до 12% в 2013 фінансовому році.