На початку року в Україні суттєво зростуть ціни на зернові

У січні-лютому 2021 року буде спостерігатися зростання цін на зернові. Причиною цього послужить збільшення попиту на зернових із сторони Китаю. Пише Latifundist.com.

Про це повідомив засновник агрохолдингу Ukrlandfarming Олег Бахматюк у матеріалі на AgroPolit.com.

«Я думаю, що кукуруза буде дорожчати. Я тут ключова позиція Китаю. Також він поповнює і держрезерв сої. Плюс у них величезні запаси долара, який буде знецінюватися в наступні 3-4 роки. Вони захочуть цей долар отоварити в сировину і поставити на склад кукурудзу, пшеницю, сою, що буде впливати на світові ринки мінімум 2 наступні роки », - зазначив Олег Бахматюк.

Також він додав, що необхідно розробити механізми, які б передбачили компенсацію для тваринників, адже вони найбільше постраждають від зростання цін.

«При таких умовах фактично зникне виробництво молока і ВРХ. Негативний вплив відіб'ється на виробництві м'яса курки, свинини та яєць. В результаті це відчує і споживач. На мій погляд, уряд не повинен використовувати регуляторні методи. Це не зможе нас відсторонити від ринкової ціни в світі. Уряду потрібно вирішити локальне питання щоб уникнути дефіциту зернових певних груп », - додав Олег Бахматюк.