Уряд не повинен регулювати ціни на внутрішньому ринку - Бахматюк

На внутрішній ринок зерна в країні не можна діяти регуляторними методами. По-перше, це не зможе усунути нас від ринкової ціни в світі, по-друге, це неможливо зробити без зловживань, розповів засновник Ukrlandfarming Олег Бахматюк в матеріалі на Аgropolit.com, пише Еlevatorist.com.

Обмеження експорту може мати неприємні для України наслідки, каже Бахматюк. Крім того, що Україну можуть «забанити» в СОТ і відсудити заборгованості, країна втратить валютну виручку, а учасники ринку будуть шукати обхідні шляхи.

Засновник Ukrlandfarming вважає, що держава повинна отримувати більше валютної виручки від продажу зерна і соняшникової олії за хорошими цінами, але натомість кредитувати виробника для закупівлі достатньої кормової бази в рік.

«Може бути більше домовленостей між урядом і виробниками для збереження зернового балансу на внутрішньому ринку. Тому уряду треба вирішити локальне питання і уникнути дефіциту зернових певних груп, надавати допомогу виробникам свинини, курятини, ВРХ, молока на придбання достатнього рівня сировини для кормової бази для насичення їх продукцією внутрішнього ринку. З іншого боку - стимулювати інтерес інвесторів до входження в український агросектор », - каже Олег Бахматюк.

Він вважає, що в Україні повинен працювати механізм не дотацій, а кредитування виробника.