Бахматюк звинуватив Ситника у знищенні 37 підприємств і 13 тисяч робочих місць

Через півторарічний тиск з боку НАБУ один з найбільших агрохолдингів України був змушений повністю зупинити виробництво на 37 підприємствах, а 13 тисяч працівників втратили роботу. Повідомляють Українські новини.

Про це йдеться в заяві Групи компаній “Укрлендфармінг”, розміщеній на офіційному сайті агрохолдингу. “Замість того, щоб боротись з корупцією топ-чиновників, директор НАБУ Артем Ситник змушує своїх підлеглих боротись з українським виробником. Наслідок цієї війни - це повністю зупинене виробництво на 37 підприємствах групи компаній “Укрлендфармінг”, без роботи залишились 13 000 українців, бюджет тільки за минулий рік недоотримав 1,5 млрд грн податків. Закриваються сучасні ферми, в тому числі - унікальні племінні виробництва. Наслідки для цілої галузі можуть бути просто катастрофічними. Закриваються птахофабрики, виробництво скорочується, а ціни на яйця в Україні стрімко зростають.”, - заявляє агровиробник.

“Укрлендфармінг” пише, що під загрозою знищення опинились робочі місця для 30 000 українців, надання соціальної допомоги 706 населеним пунктам України, доля 298 000 орендодавців земельних паїв, які співпрацювали з “Укрлендфармінгом”, що давало можливість їм годувати свої сім'ї. Адже підприємство має 4 тисячі виробничих об'єктів практично в кожному регіоні країни, великі сучасні елеватори і фабрики, сплатило 7,8 млрд грн податків усіх рівнів тільки за останні 3 роки (в середньому компанією сплачувалось 2-3 млрд податків на рік), виробляє 1,1% ВВП України.

Виробник навів перелік 37 підприємств, виробництво на яких було повністю зупинено внаслідок півторарічного тиску з боку НАБУ і повідомив, що створення 1 робочого місця на новій птахофабриці з урахуванням капітальних інвестицій коштує до 500 тисяч доларів: “Хто готовий за нинішніх умов інвестувати в Україну такі кошти, щоб відновити втрачений виробничий і експортний потенціал країни, хто створить заново знищені тисячі робочих місць? Питання риторичне”.

Нагадаємо, що раніше акціонер “Укрлендфармінгу” Олег Бахматюк звинуватив Артема Ситника в неправомірному переслідуванні з мотивів особистої помсти: директор НАБУ був визнаний судом винним у вчиненні корупційного правопорушення і внесений до офіційного реєстру корупціонерів НАЗК. Головним свідком сторони обвинувачення у цій справі був радник сестри Бахматюка.