Екс-власник VAB банку Олег Бахматюк зараз в Австрії і не перебуває в міжнародному розшуку, - про це заявили його адвокати

Нагадаємо, бізнесмена підозрюють у привласненні коштів "Нацбанку", які були виділені на рефінансування. Більше про резонансну справу - у матеріалі Подробностей.


Адвокати екс-власника VAB банку звинуватили правоохоронців у порушенні закону. За словами юристів, їх не допускають до матеріалів справи.

"Нам приходить відповідь, що документи ми вам не дамо, але ознайомитися можете 20 грудня. Очевидно, що таким чином НАБУ свідомо і умисно перешкоджає адвокатській діяльності, порушує процесуальні права наших клієнтів", - заявив Дмитро Лошаков, адвокат.

Мова про розслідування рефінансування від НБУ у 2014 році. Колишнього власника VAB банку підозрюють у нецільовому використанні понад мільярду гривень, виданого на порятунок установи. У листопаді вже затримали кілька екс-посадовців, у тому числі колишнього заступника голови "Нацбанку" Олександра Писарука, а Олега Бахматюка начебто оголосили в розшук. Та от адвокати це спростовують.

"Олег Бахматюк не перебуває, ніколи не перебував і не є в міжнародному розшуку. У цю п'ятницю нами, як його адвокатами, було повідомлено місцезнаходження Бахматюка Олега - це є Австрія, де він ще з початку осені, коли справа була закрита, коли він ніяких обмежень не мав щодо виїзду з території України. Наразі, у нього є побоювання за себе і свою родину через дії ГПУ", - заявив Олексій Шевчук, юрист.

Юристи називають справу політизованою. Заявляють - їхній клієнт закону не порушував, більше того начебто вже неодноразово намагався погасити борг перед державою.

"Вже протягом декількох років лунає пропозиція від Олега Бахматюка закрити борги VAB банку і "Фінансової ініціативи". Попри борг в 1,2 мільярди, пропозиції щодо погашення 8 мільярдів гривень досі не почуті і щодо них "Фонд гарантування вкладів" і посадовці не вчиняють дії. Ми вважаємо, що під виглядом розслідування цієї справи, яка була розслідувана фактично протягом одного тижня - вчиняються дії, щодо активів, які належать компаніям "Укрлендфармінг" і агрохолдингу "Авангард", - заявила Тетяна Козаченко, юрист.

Минулого тижня побоювання щодо можливих рейдерських атак на найбільший в Україні агрохолдинг висловили і міжнародні кредитори. У ЄС та США закликали українську владу розібратися у справі та запропонували надіслати в Київ юристів для проведення переговорів щодо реального повернення боргу.

Тим часом, адвокати бізнесмена вже звернулися до антикорупційного суду через незаконні на їхню думку дії НАБУ. Засідання у справі має відбутися 4 грудня.