Адвокати екс-власника VAB банку планують ініціювати кримінальне провадження проти Рябошапки і Каська – подробиці

Захист пов'язує відкриття провадження щодо стабкредиту зі зверненням президента України Володимира Зеленського, в якому він зажадав результатів до 1 листопада.

Правозахисники ексвласника "VAB Банку" Олега Бахматюка оголосили про наміри ініціювати кримінальне провадження проти генпрокурора Руслана Рябошапки, його заступника Віталія Каська, деяких суддів антикорупційного суду, а також щодо окремих осіб в Офісі президента. Про це адвокати заявили на прес-конференції, інформує "Інтерфакс-Україна".

Провадження стосуватиметься відкриття справи стосовно стабкредиту "VAB Банку" за вказівкою Кабміну.

Про це пише 5 канал.

"Сьогодні нам відомо, що рішення, які було ухвалено два тижні тому в цій справі, стоять на персональному контролі в окремих осіб в Офісі президента. ОП вимагає від апеляційної палати антикорупційного суду перегляду цих рішень та отримання рішень, які будуть вкрай негативними", – повідомив адвокат Бахматюка Олексій Шевчук.
Він зазначив, що справу відкрили генпрокурор і його заступник усупереч вимогам чинного законодавства, зокрема Касько не перебував у групі прокурорів, але своїм рішенням він скасував усі постанови, які стосувалися закриття справи.

"Наш клієнт ніколи не мав кримінального статусу, і за появи нових прізвищ у генпрокуратурі, нових прізвищ в Офісі президента, прізвищ, які захотіли заволодіти активами Олега Бахматюка, розпочалися активні дії Національного антикорупційного бюро України", – наголосив Шевчук.

Ще один адвокат Бахматюка – Дмитро Лошаков – пов'язує відкриття провадження щодо стабкредиту, виданого "VAB Банку", зі зверненням президента України Володимира Зеленського, в якому він зажадав від правоохоронних органів результатів до 1 листопада.

За його словами, "НАБУ і САП виконують політичне замовлення, яке визначив президент, грубо втручаючись у правоохоронну діяльність".

Крім цього, під час прес-конференції захисники Бахматюка повідомили, що детективи НАБУ перешкоджають їхніх адвокатській діяльності, у зв'язку з чим вони подали скаргу, яка слухатиметься в антикорупційному суді 4 грудня.

Шевчук побоюється, що справу про стабкредит VAB Банку було відкрито з метою заволодіння активами Бахматюка "в інтересах окремих прізвищ на вулиці Банковій".

Як повідомляв 5.ua, наприкінці листопада МВС України за заявою НАБУ оголосило в розшук Бахматюка та його сестру, гендиректора "Авангарду" Василюк, у справі про видачу Нацбанком восени 2014 року стабілізаційного кредиту на 1,2 млрд грн (близько $50 млн за поточним курсом) VAB Банку, власником якого на той час був Бахматюк. Раніше детективи НАБУ повідомили про підозру в цій справі колишньому першому заступнику глави НБУ Олександру Писаруку, члену Ради НБУ Миколі Каленському та главі банківського нагляду Аллі Шульзі, а також іще чотирьом особам, пов'язаним із банком та компаніями ULF. Наразі цих осіб відпустили під заставу.

Нацбанк стверджує, що борг неплатоспроможних "VAB Банку" і банку "Фінансова ініціатива", що належали Бахматюку, перед Фондом гарантування вкладів фізичних осіб становить 11 млрд грн, НБУ – 10,6 млрд грн. Зокрема, борг перед центробанком забезпечений особистим поручительством бізнесмена на 8,6 млрд грн і майновими поручительствами його компаній.