Олег Бахматюк: наступні 3 роки Україна обійдеться без МВФ. Ми можемо залучити 150 млрд інвестицій

Власник найбільшого українського агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк розповів про те, як завдяки трендам на світових ринках Україна може в найближчі 3 роки обійтися без кредитів МВФ, а при правильній політиці - залучити 150 млрд доларів інвестицій.


Про це бізнесмен розповів в інтерв'ю Дмитру Гордону. Повідомляє УНІАН. "Зовнішня кон'юнктура зараз дуже сприятлива для України. Плюс монетарна політика останніх двох років - це накачування грошима величезними, світового простору призводить до поштовху інфляційних процесів, в першу чергу - на сировинні товари. У перший раз нам щастить. Перший раз Україна за всю історію може закінчити рік з позитивним торговельним балансом. Насправді Україні МВФ в наступні 3 роки не потрібен. Вона буде мати платіжний баланс, зрозуміло, не такий, як у Китаю, але як мінімум 10-15 мільярдів доларів у неї буде зайвих", - заявив бізнесмен.

"В принципі, гірше жити не будемо. Начебто все добре, так. Чи будемо ми жити краще? Ось у чому питання. Ось є країни ВРЕП, це 5 країн АСЕАН - Малайзія, Індонезія, Сінгапур, Філіппіни, Таїланд, це Австралія, Нова Зеландія, Корея, Японія і Китай. Це 15 країн, я не всі перерахував. Там живе 2,2 мільярда людей, і це найбільший економічний простір у світі. 32% він займає на сьогоднішній день. Ці країни, умовно, в України беруть руди, зерна, олію в рік на 15-20 мільярдів доларів. Для них це життєво важливі речі".

На думку бізнесмена, кон'юнктура йде на підвищення цін на сировину: "Щороку це буде додавати 10-15%. Уявіть собі, про які цифри ми можемо говорити. І формуючи стратегію, ти йдеш і кажеш: дивіться, ось поставка за 10 років, на 150-200 мільярдів доларів. Ви зацікавлені? Так. Я впевнений на 110%, вони кажуть «так». Вони кажуть: ми хочемо під це поліпшити інфраструктуру, ми хочемо поліпшити правила гри у вашій країні, законодавчо, юридично. А нам потрібно на це 150 мільярдів доларів. З них 50 мільярдів доларів - це облігації української позики, щоб ми взяли у вас по 2%, 25 - з усіма розрахуватися, 5 - на інфраструктуру, на дороги, по яким буде їздити ваше зерно, ваша руда і т.д. А ще 100 ми вкладемо в порти, в розвиток, в додану вартість. А давайте ви будете у нас брати не зерно, а м'ясо птиці. Або яловичину. Давайте 30% в це, і ви - власники. І це реально. Я впевнений в цьому, тому що я це робив ".

"Укрлендфармінг" - один з найбільших агрохолдингів країни, який займається вирощуванням зернових, тваринництвом і виробництвом яєць і яєчних продуктів. Власником агрохолдингу є український бізнесмен Олег Бахматюк.