Заява пресслужби Групи компаній “Укрлендфармінг” щодо заяв Артема Ситника про наміри незаконного оголошення у міжнародний розшук Олега Бахматюка

Керівник НАБУ Артем Ситник, внесений до реєстру корупціонерів НАЗК, під час прес-конференції 7 лютого заявив, що Вищий антикорупційний суд видав дозвіл на затримання Олега Бахматюка з метою об’яви його в міжнародний розшук, а його відомство готує документи для Інтерполу щодо Олега Бахматюка для обґрунтування такого запиту.

Звісно, Артем Ситник як приватна особа має право робити будь-які заяви безвідносно до того, чи має він для того достатні правові підстави як посадова особа. Тож варто зауважити, що:

- Ще в минулому році адвокати Олега Бахматюка надали інформацію про місцеперебування Олега Бахматюка з точною адресою. Діючий кримінально-процесуальний кодекс і міжнародні договори чітко передбачають порядок здійснення всіх процесуальних дій, вручення повідомлень, екстрадиції тощо щодо осіб які перебувають за межами України. Артем Ситник, попри офіційні заяви як адвокатів, так і самого Олега Бахматюка про його місцеперебування, заявляв, що не знає, де знаходиться Бахматюк, що є нісенітницею і відвертою неправдою.

 - Знаючи, де знаходиться Олег Бахматюк, Артем Ситник має всі можливості проводити будь-які слідчі дії. Натомість такі дії не проводяться. Нагадаємо, що другий головний фігурант цієї справи, колишній перший заступник голови Національного банку України Олександр Писарук, заявляв, що за останні три місяці його жодного разу так і не викликали на допит. 

- Артем Ситник протягом трьох місяців, порушуючи норми Конституції і права людини, в стилі сталінських традицій, не визнавав адвокатів Бахматюка, а нав’язував йому державних адвокатів. І це, попри те, що він знав, що Олег Бахматюк, офіційно надав в НАБУ документи, що підтверджують надані цим особам повноваження на його захист.

- Адвокатам дають ознайомлюватися із матеріалами справи раз на три тижні по 45 хвилин. Захисники у справі дізнаються про перебіг провадження не із матеріалів і повідомлень, як це передбачає законодавство, а із заяв НАБУ для  преси, що по суті є не досудовим розслідуванням, а інформаційною кампанією НАБУ.

- Сам Артем Ситник має прямий конфлікт інтересів у цій справі і чіткі мотиви для особистої помсти Олегу Бахматюку. Артем Ситник є офіційно визнаним винним у скоєнні корупційних дій в судах кількох інстанцій і офіційно внесений до реєстру корупціонерів НАЗК. Головним свідком у справі про корупцію Ситника був радник сестри Олега Бахматюка.

"Я через своїх адвокатів ще в листопаді повідомив НАБУ про своє місце проживання в Австрії, адреса зареєстрована та підтверджена офіційно. Ніяких підстав для мого затримання та оголошення мене в розшук немає. Це виключно піар та політичне переслідування. А стосовно рішення суду, можу повторити слова самого Ситника щодо оголошення його корупціонером, які він сказав 3 лютого цього року народному депутату Антону Полякову: "суд слабкий та приймає рішення під тиском", - заявляє Олег Бахматюк.

Виходячи з усього вищесказаного, ми змушені заявити, що НАБУ займається інформаційними провокаціями і переслідуваннями, ігноруючи норми кримінально процесуального законодавства, а директор НАБУ Артем Ситник через особисту помсту намагається створити чергову інформаційну сенсацію. І ціль цієї псевдосенсації не має нічого спільного з задекларованою боротьбою з корупцією. Заручниками цієї особистої помсти Артема Ситника є 27 тисяч людей - працівників компанії Олега Бахматюка. Компанії, яка сплачує до бюджету країни близько 3 млрд податків і створює близько 1% ВВП України.

Пресслужба
Групи компаній “Укрлендфармінг”