Заява Олега Бахматюка стосовно рішення Нацбанку щодо ліквідації банку “Фінансова ініціатива”

Сьогодні Національний банк в чергове пішов на порушення чинного законодавства, розпочавши ліквідацію банку «Фінансова ініціатива», незважаючи  на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва у справі 826/11415/16, яке набрало законної сили після його перегляду Шостим апеляційним адміністративним судом 17 квітня 2019.

Таким чином, національний банк України в особі свого правління пішов на грубе порушення чинного законодавства. 

Ми розуміємо, що Національний банк саме в такий незаконний спосіб відповідає на публічну позицію акціонера щодо діяльності самого Національного банку, щодо  економічної політики НБУ, яка вже призвела до стагнації банківського сектору країни. Ми чітко розуміємо, що люди, які на сьогоднішній день керують Національним банком, абсолютно не є самостійними, і ними досі керує Валерія Гонтарева, незважаючи на втечу до Лондона. Про упередженість Валерії Гонтарєвої, окрім усього іншого, говорить хоча б той факт, що єдиний суд, який стосувався знищення банків, що вона особисто відвідала - це був суд щодо банку «Фінансова ініціатива». Інші суди Валерія Гонтарєва ігнорувала.

Ми розуміємо, що дуже легко прикриватися розповідями про нібито очищення банківської системи, призначати «внутрішніх ворогів» (зараз Нацбанк навіть наймає групу журналістів, які мають не висвітлювати роботу НБУ, а писати замовні статті про всіх тих, кого В.Гонтарєва визнала своїми особистими ворогами). 

При цьому, на жаль, у нас досі не дано політичної і юридичної оцінки роботи Нацбанку, яка де-факто привела до повної відсутності кредитування реального сектору економіки і унеможливлення появи точок зростання. 

Я впевнений, що всім цим діям буде дана історична оцінка. Але люди, які керують Національним банком, мають чітко усвідомити, що ера їхньої безкарності пройшла.  І якщо прикриватись зовнішніми інвесторами чи національними інтересами – все одно правда має право на життя. 

Ми чітко розуміємо, що банк «Фінансова ініціатива» був доведений до банкрутства чисто з примхи і бажання його знищити. Це був приклад недолугості і невміння провести нормальні переговори – а такі наміри ми завжди декларували. 

Ми щиро сподіваємось, що таке рішення Нацбанку як ще один крок до беззаконня, буде оцінено правоохоронними органами. Як і будуть оцінені всі інші кроки, що були перед тим зроблені і В.Гонтаревою, і правлінням НБУ, в тому числі і стосовно нашого банку. Ми будемо звертатись до суду, бо вважаємо рішення є незаконним. Ми розуміємо, що фізично втратили цей актив – він немає вже ніякої цінності, але заради справедливості, ми доведемо в судах, що рішення Нацбанку було незаконним, а ті, хто його лобіював, будуть покарані згідно закону.