Олег Бахматюк: " Рішення ВАКС щодо мене було написане ще до початку судового засідання"

Заява акціонера Групи компаній “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка

Вчора судді Апеляційної палати ВАКС з грубими порушеннями  ухвалили рішення, яке скасовує рішення Печерського районного суду про закриття справи проти Олександра Писарука і мене. Щоправда, ухвала Апеляційної палати ВАКС не зобов'язує Генерального прокурора відновлювати дію скасованої постанови колишнього першого заступника Генерального прокурора Віталія Каська, адже кримінальне провадження вже закрите. 

Про небезпеку такого цинічного нехтування законом і правами людини попереджали провідні юристи України, асоціація адвокатів, Харківська правозахисна група. Свій однозначний висновок дав і Інститут держави і права ім.Корецького НАН України. Однак сталося те, що сталося - ВАКС ухвалою цього рішення вийшов за межі правового поля. 

Хочу звернути увагу на кілька важливих фактів:

  • - Телеграм-канал Центру протидії корупції  Zero Corruption виставив свій великий пост щодо рішення Апеляційної палати ВАКС, в той момент, коли суддя ще навіть не оголосив рішення суду. І це при тому, що в залі суду не було нікого, крім сторін розгляду і не велася трансляція засідання! Трансляції бути не могло, так як навіть учасники засідання не мають право робити фото- та  відеозйомку без ухвали суду та без врахування думки сторін (про це говорить стаття 27 КПК). В ЦПК заявляють, що в приміщенні ВАКС для них виділили якусь окрему кімнату, де вони дивились персональну трансляцію з залу засідання і транслювали її далі в своєму телеграм-каналі. 
  • - Великий пост Центру протидії корупції з’явився раніше, ніж адвокати встигли написати два слова в СМС щодо цього рішення своїм клієнтам, він був написаний ще до того, як судді оголосили своє рішення. Це означає що текст рішення «злили» до його проголошення, або був незаконний доступ третіх осіб до інформації в залі судового засідання. Це точно незалежний і неупереджений суд?! Сподіваюсь, що аудіо- і відеозаписи засідання, які це підтверджують, не пропадуть якимось дивним чином з архіву ВАКС.
  • - Апеляційна палата ВАКС відмовила моїм адвокатам в скарзі, яку вони подали до Печерського районного суду м.Києва, і закрила провадження, відкрите Печерським судом. Наголошую, скарга була подана не до Апеляційної палати ВАКС, а до Печерського суду! Скриньку Пандори відкрито. Тепер можна нехтувати рішенням будь-якого суду в Україні і нав’язувати будь-якому суду зручне рішення, маючи достатній вплив в нашій державі.
  • - Вся справа НАБУ побудована на абсурдному ствердженні про нібито мою змову з колишнім заступником голови НБУ Олександром Писаруком, на захист якого виступили міжнародні фінансові структури, так як він був співробітником МВФ. Суд підтвердив, що він діяв виключно у межах своїх повноважень і в рамках законів, які діяли на той момент. Справа розвалилася. Його прізвище взагалі тепер не згадується ні САП, ні НАБУ, ні ЦПК в контексті цієї справи. І це ще раз доводить політичну заангажованість мого переслідування, що добре відомо як українському політикуму, так і світовій бізнес-спільноті. 
Є очевидним, що це рішення ухвалене під впливом і в інтересах Артема Ситника, який діє з особистої помсти і нищить мою компанію. Компанію, що сплачує мільярдні податки і дає роботу 27 000 українців. Тепер слово за Генеральною прокуратурою: чи піде Генеральний прокурор на поводу у цих людей і їх особистих інтересів, чи забезпечить неупередженість процесу, чи буде гарантом права і дотримання законності в Україні. 

Ми практично впевнені в тому, що Європейський суд з прав людини визнає рішення Апеляційної палати ВАКС грубим порушенням прав людини в Україні. Ми сподіваємось, що гідну оцінку такому свавіллю дасть і Вища рада правосуддя.  Намірів здаватись у нас немає: у мене як у бізнесмена є відповідальність за долю десятків тисяч працівників, які 9 місяців разом з компанією переживають цей терор з боку силових органів і не хочуть втратити можливість жити і працювати в Україні.