«Укрлендфармінг» Олега Баматюка зберіг площі під посіви сої експортної якості

«Укрлендфармінг» в поточному році зберіг площі посівів сої на рівні минулого року. При цьому в холдингу не вирощують генетично модифіковані культури, незважаючи на те, що соя при нинішніх цінах досить затратна для виробника. Про це заявляє Володимир Фантух, керівник департаменту з розвитку та інновацій агробізнесу компанії в інтерв'ю порталу Latifundist.com

За його словами, в «Укрлендфармінгу» в 2019 р під сою відведено 40 тис. га, - стільки ж, скільки і в минулому році. «Ця культура високовитратна. Звичайно, якщо ви не вирощуєте ГМ-сою. У холдингу ми не виробляємо трансгенну сою. У нинішньому сезоні відбулося збільшення витрат по сої на ЗЗР (+ 15%) і насіння (+ 25%). Адже насіння сої, на відміну від кукурудзи і пшениці, в холдингу купують. В цілому, принцип «Укрлендфармінг» - йти не за врожаєм, а за маржинальністю», - розповів керівник департаменту з розвитку та інновацій агробізнесу компанії. 

Експерт вказав, що в «Укрлендфармінгу» в основному вирощують сою в західних регіонах України, залишивши структуру посівів на рівні минулого року. У компанії говорять, що ціна на цю культуру залишає бажати кращого. «Для того, щоб отримувати маржинальність по сої, ціна повинна бути не менше $ 400/т. У минулому році по Прикарпатському регіону прибутковість сої склала у нас $ 500-550 / га. Урожайність отримали 3-3,3 т/га», - зазначив Володимир Фантух.  

Він також підкреслив, що вся продукція в ирощена в «Укрлендфармінгу» в основному відправляється на експорт. Тому аграрії компанії вирощують культури, які мають високу біологічну зрілість і експортне якість. Агрохолдинг 

«Укрлендфармінг» українського бізнесмена Олега Бахматюка - один з європейських лідерів сільськогосподарського виробництва, що управляє найбільшим в Україні банком чорноземів. На підприємствах «Укрлендфармінг» в більш ніж 600 населених пунктах 22 областей України працює близько 27 тис. Чоловік.