Звернення групи компаній «Укрлендфармінг» до Президента України з приводу спроб НАБУ без законних підстав допитати 10 тисяч працівників агрохолдингу

Звернення групи компаній «Укрлендфармінг» до Президента України з приводу спроб НАБУ без законних підстав допитати 10 тисяч працівників агрохолдингу

Шановний пане Президенте!

Хочемо звернутися до Вас від імені працівників компаній «Укрлендфармінг» і «Авангард». Ми зіткнулися з ситуацією, яка ще раз доводить, що детективи НАБУ порушують закон та не зацікавлені в об’єктивному підході до справи, пов’язаної з акціонером нашої компанії Олегом Бахматюком. Більше того, вони продовжують переслідувати бізнес-структури, де працює величезна кількість людей. І ми вважаємо, що дії детективів НАБУ спрямовані на те, щоб зірвати посівну кампанію в одному з найбільших агрохолдингів України. Головна причина - особиста помста директора НАБУ Артема Ситника, який нещодавно був внесений до реєстру корупціонерів.

15 січня цього року детективи Харківського відділення НАБУ Семиволос і Коваль провели несанкціоновані допити людей в с.Токарі Лохвицького району Полтавської області. Фактично вводячи людей в оману, маніпулюючи і не повідомляючи їх про їхні правові можливості щодо їх захисту, без будь-яких процесуальних документів, як мало б бути згідно з нормами чинного законодавства, відібрали пояснення щодо конфіденційної інформації, а саме заробітної плати. Ми розуміємо, що ці дії спрямовані на дестабілізацію роботи підприємства через прямий незаконний тиск на працівників компанії. 

Наступного дня ці ж детективи прибули на територію Лохвицького цукрового заводу в м. Заводське. У кабінеті директора вони повідомили, що мають опитати 10 тисяч осіб щодо їхніх заробітних плат без жодних правових і процесуальних підстав і відповідних документів. 

Ми впевнені, що дії детективів НАБУ спрямовані не на боротьбу з корупцією, а на те, щоб дестабілізувати компанію, в якій працює майже 30 тисяч людей, посіяти серед них сум’яття, залякати їх і фактично зірвати посівну, яка зараз знаходиться в стадії підготовки. 

Для нас незрозуміло, яким чином такі дії можуть стосуватись  кримінальної справи проти Олега Бахматюка і ВіЕйБі банку. Ми бачимо, що керівник НАБУ - пан Ситник – керуючись бажанням помститися після того, як суд визнав його корупціонером, абсолютно не дотримується жодних правових норм. 

Ми закликаємо і пана Ситника, і органи прокуратури звернути на це увагу. Ми не будемо сидіти, склавши руки, і дивитись на те, як ці люди знищують наше підприємство, маніпулюють свідомістю суспільства, залякують працівників «Укрлендфармінгу», чим перешкоджають нормальному виробничому процесу. 

Ще раз хочемо нагадати пану Ситнику і його підлеглим, які є отримувачами великих бюджетних асигнувань, що компанії «Укрлендфармінг» та «Авангард», на яких працює 27 тисяч людей, створюють за рік 1% ВВП країни, платять 3 млрд гривень заробітної плати і понад 2,5 млрд податків всіх рівнів, з яких, до речі, і фінансується «PR агентство» під назвою НАБУ. Люди, яких детективи опитують з такою легкістю, повинні після цього доглядати за курами, худобою, готувати техніку до посівної тощо. А детективи, які нічого не створюють та живуть за рахунок бюджетних асигнувань, знищують сільське господарство, яке приносить значний дохід до державного бюджету. Нам не зрозуміла логіка цих людей.

 Ми звертаємось до всіх органів влади, до Президента, до Прем’єр-міністра і до Генерального прокурора, який нас абсолютно не хоче почути: не давайте можливості одній людині, засліпленій бажанням помсти, заходити настільки далеко, щоб знищити компанію, в якій працюють десятки тисяч людей!

Якщо тиск на ГК «Укрлендфармінг» не припиниться, ми будемо робити публічні кроки у відповідь. Звичайно, в нас немає ні армії, ні солдатів, ні інших можливостей, які є в силових структурах. Ми змушені будемо  виводити людей на протести замість того, щоб вони займалися землеробством і приносили користь своїм сім‘ям та державі. Єдине, чого вони будуть вимагати, - це збереження своїх робочих місць, які хоче у них відібрати корупціонер Артем Ситник. 

Ще раз закликаємо: схаменіться, пане Ситнику, у своїй сліпій помсті! Ми не винні, що ви - корупціонер! Не змушуйте своїх підлеглих порушувати закон, тому що вони все одно, рано чи пізно, за це будуть відповідати. Але ми не допустимо, щоб відповідальність наздогнала їх на уламках нашої компанії.