Звернення акціонера Групи компаній “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка до Генерального прокурора Ірини Венедиктової

5 червня цього року Печерський районний суд Києва поставив крапку в нашій 8-місячній боротьбі за справедливість у сфабрикованій справі, яку незаконно порушив заступник екс-генпрокурора Рябошапки Віталій Касько. Суд чітко вказав на цілий ряд грубих порушень закону і зобов’язав вас, як Генерального прокурора, скасувати незаконну постанову про відновлення кримінальної справи проти мене і моєї компанії. 

Наша компанія стала заручником особистої помсти чиновника Артема Ситника, заручником змови вже колишніх чиновників Андрія Богдана і Віталія Каська. Вони відновили кримінальне провадження, яке вже розслідували правоохоронні органи, що ухвалили рішення щодо закриття справи. Законність та обґрунтованість рішення правоохоронного органу про закриття справи були підтверджені Генеральною прокуратурою України та судом.
 
Печерський районний суд  підтвердив незаконність дій Каська. Та минуло вже 16 днів з моменту винесення ухвали суду, але відповідне рішення Генеральної прокуратури так і не з’явилося. Цього рішення очікує економічно-важлива для країни компанія, яка тільки за останні 3 роки сплатила 7,7 млрд грн податків і виробляє 1% ВВП країни, яка дає достойну роботу 27 000 українців. Тож закликаю вас виконати законне рішення суду. Адже Генеральна прокуратура завжди виконувала рішення суду в усіх інших справах.

Нам здається, що ця затримка з виконанням рішення суду може бути пов’язана з політичною кон’юнктурою, а не з захистом закону. Ми дуже хочемо помилятись. Адже в інтерв’ю ви заявляли, що ви “рівновіддалена від політики і Офіс Генерального прокурора нікому не підігрує”, а під час свого виступу у Верховній Раді ви обіцяли стояти на засадах верховенства права. 

Обов’язковість виконання рішення суду якраз і є одним з основних принципів верховенства права. І від цього залежить доля компанії, яка в умовах безпрецедентного тиску, економічної кризи і пандемії працює, створює український продукт і платить податки. Просимо звернути вашу увагу на ситуацію, що склалася,  і особисто проконтролювати виконання Офісом Генерального прокурора остаточного рішення суду про скасування незаконної постанови про відновлення кримінальної справи. Наша компанія має працювати для України і наповнювати бюджет держави і надалі.