У справі Бахматюка ВАКС ухвалив два рішення, що протирічать одне одному

24 червня 2020 року слідчий суддя ВАКС відмовив прокуратурі щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ексголові правління VAB банку Денису Мальцеву. Таким чином перша інстанція Вищого антикорупційного суду України ухвалила рішення, повністю протилежне нещодавньому рішенню Апеляційної палати ВАКС щодо обрання запобіжного заходу колишньому власнику VAB банку, акціонеру Групи компаній «Укрлендфармінг» Олегу Бахматюку (Денис Мальцев проходить по тій самій справі, що й Олег Бахматюк, і прокуратура подавала ідентичні позови до ВАКС).

«Рішення щодо мене вважаю об’єктивним, адже жодних законних підстав для заочного арешту не існувало – я не перебуваю в міжнародному розшуку і не ховаюсь від слідства. Між тим попереднє рішення щодо акціонера банку Олега Бахматюка свідчить про одне: є судді, що орієнтуються на закон, і є, на жаль, судді, які ухвалюють рішення, орієнтуючись на інтереси певних осіб», - коментує рішення суду колишній голова правління VAB банку Денис Мальцев. 

Нагадаємо, що наш акціонер Олег Бахматюк в своєму коментарі заявляв наступне: «Артем Ситник, за моїми даними, особисто їздив до ВАКС і, де-факто, втручався в процес. Прямим доказом цього є те, що в ідентичних справах тієї ж Апеляційної палати ВАКС, наприклад, у справі Клименка та у справі Клюєва, ухвалили прямо протилежне рішення та відмовили в застосуванні запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою». 

«Сьогоднішнє рішення щодо Дениса Мальцева є ще одним підтвердженням моїх слів щодо упередженості і заангажованості деяких учасників процесу. Цей абсурд, причиною якого є особиста помста директора НАБУ Артема Ситника, має нарешті припинитися», - заявив Олег Бахматюк.