Справа VAB Банку: НАБУ не знайшло збитків державі і змови акціонерів з керівництвом НБУ


НАБУ та САП відзвітували, що завершили розслідування справи щодо отримання ПАТ «ВіЕйБі Банк» 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України. Ми хочемо привітати НАБУ з завершенням досудового слідства, яке не встановило факту злочинної змови між Олександром Писаруком та Олегом Бахматюком, щодо якої справа, власне, і була відкрита. І не доведені ніякі збитки державі, про що говорилося останні роки.

Тепер ця справа, що розслідувалась загалом протягом 6 років, справа, що вже була закрита рішеннями судів за відсутністю складу злочину (і знову була незаконно відновлена  екс-генпрокурором Русланом Рябошапкою), буде вчергове передана до суду.

Щоправда, завершилось це слідство дивним чином: справа врешті йде до суду за статтею 364 (зловживання владою або службовим становищем),  що ще раз свідчить: ні про яку «змову» мова вже не йде. Досудовим слідством нанесення збитків державі також не було доведено. 

Також хочемо нагадати про наслідки цього 1,5 річного переслідування з боку НАБУ компанії «Укрлендфармінг» та Олега Бахматюка особисто: через тиск на бізнес без роботи залишилось 13 000 українців. Тільки за минулий рік бюджет недоотримав 1,5 млрд податків (нагадаємо, за три роки компанія сплатила 7,7 млрд податків до бюджету). Знищені виробництва на 37 підприємствах: закрились сучасні ферми, в тому числі - унікальні племінні виробництва, закриваються птахофабрики, а через скорочення виробництва ціни на яйця в Україні стрімко зросли. 
Ми сподіваємось на чесний і неупереджений суд, який встановить істину і поставить крапку в цій історії, від якої врешті постраждали всі - і бізнес, і держава, історії, в якій немає переможців. 

Ми зі свого боку продовжуємо виступати за конструктивне вирішення питання з поверненням заборгованості банків, які постраждали в результаті так званого “банкопаду”.  Таке рішення підтримується і Фондом гарантування вкладів, і нашими міжнародними партнерами як цивілізоване і вигідне для держави.