Звернення акціонера Групи компаній “Укрлендфармінг” до Генерального прокурора України Ірини Венедіктової

Шановна пані Венедіктова!


Звертаюся до вас у надії і впевненості, що з вашим приходом на посаду генпрокурора в такий непростий час пандемії і світової економічної кризи Генеральна прокуратура України починає працювати для України, а не займатись якоюсь незрозумілою діяльністю, яка шкодить державним інтересам. Я звертаюсь до вас від імені великого колективу, великої компанії, яка є важливим елементом економіки країни. Компанії, в якій працює 27 000 людей, яка виробляє 1% ВВП України, яка за останні 3 роки сплатила 7,7 млрд грн податків. Адже в час, коли весь світ потерпає від величезних економічних збитків, надважливими питаннями для України є збереження робочих місць, вироблення валової продукції, збереження економічної міці держави. 

Ні для кого не секрет, що у нас є конфлікт з керівником НАБУ Артемом Ситником, який через власні амбіції з бажання особистої помсти фактично знищує мою компанію. Ми звертались до всіх органів влади в надії бути почутими, ми звертались до вашого попередника, але отримали натомість лише незаконні постанови Віталія Каська, що порушив справи проти нас всупереч усім нормам чинного законодавства. Цими справами тероризується компанія всупереч здоровому глузду, всупереч логіці  - адже я єдиний з власників ліквідованих банків запропонував виплату заборгованості державі з застосуванням механізму реструктуризації. Виплату, яка є набагато більшою від сум, до яких апелюють у незаконно порушених справах.

Вочевидь, логікою державних органів, у тому числі і силових, має бути дотримання інтересів держави, збереження її економічної міці. На жаль, це усвідомлюють не всі посадовці, зокрема і ті, що займали посаду генерального прокурора до вашого приходу. Але тепер, коли відбулися позитивні для країни зміни в керівництві слідчих органів,  я звертаюсь до вас з проханням втрутитись у ситуацію, коли директор НАБУ, що має прямий конфлікт інтересів у порушених справах, займається елементарною помстою і намагається знищити компанію, задіявши 30% персоналу НАБУ, паралізувавши через власні інтереси роботу важливого антикорупційного органу. 

Я нагадаю, що головним свідком у справі про вчинення Артемом Ситником корупційних діянь був радник моєї сестри, яку також переслідує відкритими справами директор НАБУ. Ми не маємо жодного відношення до того, що Ситник є корупціонером - ніхто не змушував його пити і гуляти за чужий рахунок і приховувати це. Справи проти нас були відкриті вже після цих подій, які суди всіх інстанцій класифікували як корупцію - тобто нас не можна звинуватити у якомусь тиску на Ситника, в цьому немає ніякої логіки і жодного сенсу. І тепер Ситник разом зі своєю свитою, так званими “антикорупціонерами”, такими, як Віталій Шабунін, намагаються дискредитувати мене і мою компанію, боротьбою зі мною створюючи імітацію боротьби з корупцією. І це відбувається замість розслідування реальної корупції, адже жодних успіхів у цьому українське суспільство від них так і не побачило. 

Звертаюсь до вас як до людини, відомою своєю принциповістю, здоровим глуздом і високими професійними навичками. Ми - українська компанія. Ми - частина економіки. Ми просимо втрутитись і не допомогти Бахматюку - допомогти державі повернути 8 млрд грн. Допомогти державі отримувати мільярдні податки. Допомогти державі не втратити багато тисяч робочих місць у цей важкий для економіки період.  Пан Ситник і наближені до нього люди нічого не створюють, замість проблем та імітації їх вирішення. А в ці непрості часи очевидною є важливість людей, які щось можуть, хочуть і вміють робити для України. Ми не просимо преференцій - ми просимо справедливості і захисту державних інтересів. Сценарії ліквідації таких компаній, як показує практика Фонду гарантування вкладів, зазвичай приносить до бюджету близько 1 % від вартості активів - а це приблизно в 30 разів менше від того, що я, як власник компанії, пропоную державі. Вірю у вашу неупередженість і принциповість, прошу втрутитись у ситуацію і зупинити незаконне переслідування, голослівні звинувачення, пустопорожнє навішування ярликів директором НАБУ. Ми просимо неупередженого правосуддя замість несправедливості.


                                                                                                                                             З повагою,

                                                                                                                                             Олег Бахматюк.