Звернення Групи компаній “Укрлендфармінг” до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова

Шановний пане Голово Верховної Ради!

Як нам стало відомо з відкритих джерел, Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики 8 липня викликає Генерального прокурора Ірину Венедіктову та керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького для надання пояснень щодо закриття справи, пов'язаної з VAB банком, за рішенням Печерського суду міста Києва, яке є остаточним і не підлягає оскарженню. 

Ми були дуже здивовані, що на розгляд цього питання комітетом не була запрошена і наша сторона, сторона акціонера “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка, а також сторона іншого фігуранта справи, Олександра Писарука, колишнього заступника голови НБУ, для представлення своєї позиції. Складається враження, що керівництво комітету вирішило призначити нас винуватими апріорі, і зробити це попри рішення судів, попри наявні докази нашої правоти, без надання нам можливості публічно і відкрито себе захистити. Це нагадує традиції “справедливого суду” тоталітарного сталінського режиму з його “розстрільними трійками” і відсутністю можливості правового захисту для жертв судилища. 

Хочемо нагадати, що у нас є підстави так вважати, адже ми це вже проходили під час так званого “слідства” з боку НАБУ, яке проводилося по незаконно відкритій справі проти Бахматюка і Писарука. Тоді нашим адвокатам відмовляли в доступі до матеріалів справи, у праві, яке гарантується нам законом, і намагалися взагалі усунути захист з процесу, примусово нав’язавши своїх “безкоштовних” адвокатів. Вважаємо, що ми побачимо повторення цього безправ’я і на анонсованому засіданні Комітету з питань антикорупційної політики.

Ми вимагаємо права на захист, хоч і розуміємо ступінь політичної заангажованості голови комітету і частини його членів в цьому питанні. Ми вимагаємо можливості публічно висловити позицію захисту наших конституційних прав на засіданні комітету 8 липня 2020 року. Ми просимо вас особисто втрутитись і забезпечити можливість присутності наших представників при розгляді цього питання Комітетом з питань антикорупційної політики для забезпечення об'єктивності і максимально можливої неупередженості процесу.