Технічний аналіз аграрних ринків

За підсумками минулого тижня ф’ючерси на кукурудзу, як старого так і нового врожаю, зросли лише на пару центів і фігура «подвійного дна» залишилася відпрацьовуватися. Тижнева стохастика ще більше підтримує висхідний рух, найближчий рівень опору – 371,25 центів за бушель. Рівень підтримки – 350 центів за бушель.

Контракти на сою продовжили активний висхідний рух досягнувши важливого рівня опору 915 центів за бушель, на якому знаходиться велика кількість пропозиції (sell orders) і від якого дуже ймовірна низхідна корекція.  Індекс відносної сили досяг рівня 68%, що також вказує на перекупленість ринку і потребу провести технічний розпродаж. 

Травневий контракт в Чикаго за рахунок останніх торгових днів зумів все ж завершити тиждень в зеленій зоні, але стійкого висхідного тренду не було встановлено. Найближчий рівень підтримки – 449,5 центів за бушель, рівень опору – 470,75 центів за бушель. Гістограма MACD знаходиться нижче нульової позначки, що також не вселяє впевненості у подальший ріст.

На ринку кукурудзи поки-що встановилася короткострокова стабільність, ціни тримаються у бічному діапазоні 8 сесій підряд і поки ніяких фундаментальних новин на підтримку висхідного тренду не з’явиться, залишається чекати початку погодного сезону (розпочинається наприкінці квітня) в Північній півкулі. Зараз же, через тиск з боку ведмедів, відношення ризик/винагорода на низькому рівні і багато учасників ринку відмовляються від активних дій, зменшуючи й так малу волатильність ринку. Тому найближчого місяця вихід з торгового діапазону 350-370 центів за бушель малоймовірний, а цього тижня більш за все повернуться низхідні тенденції, хоч сезонно трейдери очікують підвищувальної динаміки, але здається, що всі змирилися з рівнем опору 371,25 центів за бушель. Додатково тиск надходить від заяв про можливий ріст посівних площ на 2 млн. акрів.

Якщо не рахувати перші торгові дні на цьому тижні, торгівля ф’ючерсами на пшеницю ведеться в екстремально низхідному напрямку, як спекулянтами так і хеджерами, кількість відкритих «коротких» позицій занадто велика і проблеми з погодними умовами, якраз і можуть спровокувати їх закриття та імпульсний ріст найближчими днями. Досягнення багаторічних мінімумів провокує спекулянтів відкривати «довгі» позиції, а сприяють цьому зміцнення цін на готівковому ринку.

Соєвий комплекс був лідером росту у березні через деякі погодні проблеми; внутрішньополітичні проблеми в Бразилії, яка являється одним з ключових гравців на ринку сої; затяжний ріст цін на пальмову олію, яка тягнула зо собою весь олійний комплекс. Вищезгадані причини дозволили технічним трейдерам повернути ринок у висхідному напрямку і розширити спред між ціною в США та південноамериканськими країнами, але зараз травневий ф’ючерс досяг важливого рівня опору 915 центів за бушель, від якого можливий розворот вниз і фіксація прибутків фондами. Також не потрібно забувати, що фундаментально ринок сої занадто переповнений залишками і прийнятний рівень цін знаходиться біля рівня 8 доларів за бушель, який має бути досягнений рано чи пізно, особливо враховуючи малу маржу переробників та слабкий попит з їх боку.